Gyvenamasis namas su komercinėmis patalpomis

Vieta:
Vilnius, Polocko g.
Užsakovas:
UAB „Birštono valda“
Metai:
2020
Plotas:
1000 m2
Komanda:
D.Trainauskas, D.Baliukevičius, S.Tauraitė
Statusas:
Realizuotas
Nuotraukų / vizualizacijų autorius:
S.Linkevičius

Apie projektą

Suprojektuotas pastatas Polocko gatvėje – tai šiuolaikiškas dvibutis gyvenamasis namas su komercinės paskirties patalpomis, kuris kartu su greta esančiais statiniais formuoja vientisą miestietišką urbanistinį užstatymą. Tai klasika, kuri persipina su moderniais elementais ir vienas kitą papildo. Tipinis senamiesčio gyvenamasis namas, pateiktas kitaip.

Pagrindinė projektuojamo pastato idėja – aiški racionali forma, padiktuota pačios statinio funkcijos bei jį supančios aplinkos. Projektuojamas pastatas yra trijų aukštų su mansarda gyvenamasis namas dvišlaičiu stogu.

Pastatas projektuojamas nuosaikus, lakoniško tūrio, funkcionalus, derantis su aplinka. Projektuojant pastatą siekta savo išraiškos forma bei apdaila kuo labiau įsilieti į esamą senamiesčio aplinką, derintis prie jos ir papildyti ją.

Pagrindinis gatvės fasadas projektuotas taip, kad sklandžiai papildytų ir pratęstų esamą gatvės išklotinę (siauri ritmiškai išdėlioti langai, klinkerio plytų apdaila, čerpinis dvišlaitis stogas). Vidinio kiemo fasado sprendiniai – šiuolaikiški, pritaikyti moderniam jaukiam gyvenimui (dideli langai, kelių lygių terasos, stiklinė dvišlaičio stogo dalis).

Išorės ir vidaus apdailoje dominuoja natūralios medžiagos – klinkeris, stiklas, čerpės, medis. Pastato interjeras minimalistinis, modernus, tarnaujantis jo gyventojams ir atspindintis miestietiško gyvenimo išraišką.

Gyvenamasis namas su komercinėmis patalpomis