Urbanistinė-architektūrinė idėja

Pagrindinę urbanistinę idėją padiktavo vietos kontekstas, kuriame dominuoja ryškus modernizmo architektūros pavyzdys – Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. Pasitelkdami teatro ir muzikos sričių metaforas, siūlome sklype suprojektuoti foninį pastatą, kuris kartu su urbanistinio konteksto visuma („choru“) taptų pritariančiu vokalistu pagrindiniam šio „choro“ solistui – Operos ir baleto teatrui.

Projektuojamame objekte išlaikomas Naujamiesčiui būdingas perimetrinis užstatymas, taip pat projektuojamas pėsčiųjų pasažas, leisiantis tarpusavyje sujungti dvi reikšmingas miesto vietas: Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą su Gedimino prospektu. Tokiu būdu siekiama įgyvendinti Naujamiesčio kvartalų atvirumo idėją, kvartalo viduje esančių istorinių objektų eksponavimą bei kvartalo vidinių erdvių įveiklinimą.

Pagrindinė architektūrinė idėja yra įkvėpta esamo urbanistinio konteksto  – Nacionalinio operos ir baleto teatro pastato, jo architektūrinių detalių ir apdailos medžiagų „antspaudų“. Jie savitai atkartojami mūsų projektuojamame objekte, tokiu būdu sukuriant teatro prieigų nuotaiką bei dialogą tarp šių dviejų pastatų.“

Architektai

1

Donaldas Trainauskas

2

Jonė Šarkinaitė

3

Andrius Ciparis

4

Rūta Dautartaitė

5

Gene Petruškevičienė

Pagrindinį dėmesį skiriame estetiškai,
kokybiškai ir prieinamai architektūrai.