Projekto aprašymas

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija 2020 paskelbė atvirą architektūrinės koncepcijos konkursą uosto radiolokacinės kontrolės sistemos bokšto koncepcijai sukurti.

AB PST Projektavimo biuras laimėjo konkursą ir pasirašė sutartį techniniam projektui, kaip turi atrodyti uosto laivybos saugumui reikalingas statinys.

Projekto idėja - koncepcija

Smiltynė – gyva savo augalija, tad projekte siekiama jautriai pažvelgti į supančią aplinką ir kurti bionišką statinį, darniai įsiliejantį į pušynų horizontą. Senųjų pajūrio pušynų fragmentų likę nedaug, tad statiniu lyg užpildoma tuštuma, formuojama natūrali harmonija – bokšto aikštelės projektuojamos žvelgiant į pušies lajų išdėstymą.

Stengiamasi išlaikyti statinio vertikalią pusiausvyrą aikšteles projektuojant priešingomis kryptimis, fasade sukuriant medžio vainikų atkartojimą. Ruduo miškuose neatsiejamas nuo aušroje spindinčių voratinklių, tad aikštelių laikančiosios konstrukcijos iš paukščio skrydžio sukuria voro nuaustus fragmentus.

Pagrindinių laikančiųjų konstrukcijų profiliai kildami į viršų liaunėja, sukurdami medžio kamieno silueto atkartojimą. Įrangai reikalingi konteineriai pristatomi bokšto šonuose, pavaizduodami tvirtas šaknis birioje smėlio dangoje. Statinys formuoja nuolatos augančios ir į dangų besistiebiančios darnos vaizdinį.

Bokštas bus statomas Smiltynėje ties Naująja perkėla. Tai keliaudami į Smiltynę jį puikiai matysite iš daug kur, kadangi jo aukštis bus 30 metrų!!!

Radaro bokšto Smiltynėje architektūrinė koncepcija
01

Užsakovas

VĮ Klaipėdos valstybinė jūrų uosto direkcija

03

Projekto plotas

-

02

Statybų kaina

-

04

Programinė įranga

Pagrindinį dėmesį skiriame estetiškai,
kokybiškai ir prieinamai architektūrai.