Projekto aprašymas

Nekilnojamojo turto vystytojų įmonės biuro architektūros raiška atspindi skandinaviško požiūrio į aplinką koncepcijas, pasižymi apgalvotu racionalumu, saikingais ir pabrėžtinai funkcionaliais sprendimais.

BIM proceso realizavimas

Viena iš priežasčių, paskatinusių naudoti BIM šiame projekte, – labai sudėtinga inžinerinė dalis, nes pastate daug laboratorijų, kurioms reikalingas specialus temperatūrinis ir oro režimai. Kita priežastis – galimybė prie vieno modelio dirbti kartu su surenkamojo gelžbetonio elementų gamintoju ir taip išvengti papildomų darbo laiko sąnaudų perduodant elementų armavimo ir gamybos užduotis.

Pradiniame etape paskirtas projekto BIM koordinatorius, sukurtas serveris modeliams pateikti, projekto dalyviams nustatytos tam tikros taisyklės, susijusios su modelių atnaujinimo intervalu bei modelių skaidymu į smulkesnes dalis.

Tolesniuose etapuose projektuotojų komanda ir statybų aikštelės
darbuotojai bendravo naudodami nemokamą „Tekla BIMsight“ programinę įrangą. Tai palengvino komunikacijos ir koordinavimo
procesus per visą projektavimo ir objekto statybos laiką.

Statybos aikštelėje projekto BIM modelis buvo naudojamas siekiant gauti vizualinės (3D) informacijos, vykdyti koordinaciją tarp projekto dalių, palengvinti monolitinio gelžbetonio armavimą, sumontuoti inžinerinių dalių sistemas ir kontroliuoti kiekius (naudojant IFC modelius).

Rengiant subrangovų darbų aktus kiekiams patikrinti buvo naudojama „Solibri“ programinė įranga. Būtent tuomet paaiškėjo, kad ne visos programos geba išleisti vienodai informatyvų IFC failą, dėl to negalėjome automatizuotai tikrinti kai kurių inžinerinių sistemų kiekių. Statybvietėje vykusiuose pasitarimuose buvo naudojamas BIM modelis, kaip papildoma vizuali instrukcija montuotojams spausdinami 3D vaizdiniai.

01

Užsakovas

YIT LIETUVA

03

Projekto plotas

800 m²

02

Statybų kaina

32,2 mln.

04

Programinė įranga

AutoCAD, Tekla Structures, DDS-CAD

Nauda statybos proceso dalyviams

  • Nauda užsakovui. Geresnė, kokybiškesnė komunikacija tarp projekto dalyvių. Galimybė užsakovui matyti projekto eigą ir aiškiai suprasti, koks bus galutinis produktas.
  • Nauda projektuotojams. Patogesnis darbas ir geresnė komunikacija tarp projekto dalyvių, mažesnė klaidų tikimybė, tikslūs kiekiai.
  • Nauda statybininkams,gamybininkams. bendras projektuotojų
    ir gamybininkų darbas projektuojant modelį, vaizdinė, lengviau suprantama informacija iš modelio bei mažesnė klaidos tikimybė statybos aikštelėje.

Ernestas Beržanskis

UAB „Intelligent BIM Solutions“ direktorius

„Tai buvo pirmasis projektas Lietuvoje, kai visos dalys buvo ruošiamos BIM aplinkoje ir naudojamos statant. Lygiagrečiai prie vieno modelio dirbo ir konstrukcijų gamybininkai. Tai padėjo greitai suderinti visus mazgus, detales, pagreitinti gamybos ir tiekimo procesą.“

Kokias galimybes atveria BIM technologijos?