Projekto aprašymas

Pagal „Megos“ plėtros projektą buvo išplėstos prekybos ir paslaugų centro erdvės. Jose buvo suformuota papildoma prekybos alėja, todėl lankytojų srautas prekybos centre galės patogiau judėti ratu – čia įsikurs 70 naujų parduotuvių, paslaugų ir pramogų operatorių. Buvo pastatyta daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė.

Pirmasis Lietuvoje 4D BIM projektas. Pirmą kartą Lietuvoje projektas taip detaliai planuotas iki elementų lygmens. Pastato konstrukcinių elementų būsenos kontrolė atlikta naudojant išmaniąją programėlę „PST Scanner“.

BIM proceso realizavimas

Vykdant šį projektą panaudotas konstrukcinės projekto dalies statybų planavimas 4D BIM tiesiogiai susietas su modeliu.Statybininkams suteikta unikali galimybė kartu su projektuotojais dirbti prie vieno modelio naudojant programą „Tekla Structures“.

Kiekvienas konstrukcinis elementas modelyje turi savo identifikacinį numerį, kuris naudojamas sudarant gamybos, pristatymo ir montavimo grafikus. Pagal ID numerį sugeneruojamas QR kodas, jis objekte nuskaitomas bet kokiu mobiliuoju įrenginiu, kuriame įrašyta mobilioji programėlė „PST Scanner“. Per šią programėlę duomenys perduodami į modelį, todėl bet kuriuo metu galima stebėti informaciją apie gaminių pristatymo ir montavimo eigą. Turint tokios informacijos daug paprasčiau planuoti ir kontroliuoti statybos procesą bei interaktyviai reaguoti į pasikeitimus.

Dalį naujojo pastato surenkamųjų gelžbetoninių konstrukcijų gamina
UAB „Markučiai“. Su šiuo gamintoju AB „Panevėžio statybos trestas“ projektuotojai taip pat dirba prie vieno modelio naudodami programą „Tekla Structures“. Surenkamųjų gelžbetonio elementų gamintojas modelyje pagal pateiktas užduotis armuoja suprojektuotus elementus. Taip jame išlieka visa informacija apie konstrukcinius elementus, sutrumpėja projektavimo trukmė ir klaidų tikimybė.

01

Užsakovas

AB „Baltic Shopping Centers“.

03

Projekto plotas

54 000 m²

02

Statybų kaina

42 mln.

04

Programinė įranga

ArchiCAD ir Tekla Structures

Nauda statybos proceso dalyviams

  • Nauda užsakovui. Galimybė užsakovui matyti projekto eigą ir aiškiai suprasti, koks bus galutinis produktas, stebėti projekto įgyvendinimą realiuoju laiku (4D BIM).
  • Nauda projektuotojams. tiesioginis ryšys su statybininkais (projekto valdymo grupe); patogesnis darbas ir geresnė projekto dalyvių komunikacija; mažesnė klaidų tikimybė; tikslūs kiekiai.
  • Nauda statybininkams, gamybininkams. Statybų planavimas; Bendras projektuotojų ir gamybininkų darbas naudojant modelį; Vaizdinė, lengviau suprantama modelio informacija; Mažesnė klaidų tikimybė statybos aikštelėje.

Vidas Šlivinskas

AB „Panevėžio statybos trestas“ technikos direktorius

Didelio ir sudėtingo pastato statybą reikėjo suplanuoti taip, kad gaminiai reikiamu laiku būtų suprojektuoti, pagaminti, pristatyti į objektą ir sumontuoti reikiamoje vietoje. Projektavimo, gamybos ir montavimo planavimas atliktas pasitelkus BIM modelį. Iš viso 5 tūkst. gaminių, 70 gaminių per parą, 30 sunkvežimių per parą, 8 kranai, statybos grafikas BIM modelyje – tai jau yra 4D BIM!

Kokias galimybes atveria BIM technologijos?