Projekto aprašymas

Tai tikrai išskirtinio, ryškaus dizaino administracinės paskirties pastatas. Kontrastingas, modernus ir labai šiuolaikiškas verslo centras, kurio projektavimui ir statybai naudotas BREEAM New Construction standartas. Projektas rengtas pagal aukštus reikalavimus ir ypatingą dėmesį skiriant žmogaus poreikiams.

Pastatui daugiausia naudotos gelžbetoninės ir mūrinės konstrukcijos. Atriumui ir arkoms bei kitoms konstrukcijoms naudotas plienas. Stiklo fasadas su aliuminio rėmais iš pastato priekio ir galo sukuria pastatui įdomią išorę net ir iš paprastų elementų. Remiantis BREEAM standartu, visos patalpos sukurtos taip, kad atitiktų reikalavimus ir dirbančiuosius ar verslo centro lankytojus suptų maloni aplinka.

Technologiniai iššūkiai

Atriumo ir kitų fasadinių elementų įrengimas buvo vienos iš svarbesnių projektavimo dalių. Jaukios ir tinkamos darbui aplinkos svarba taip pat ne mažesnė, tad sprendimai parinkti pirmiausia remiantis į standartus.

Nauda statybos proceso dalyviams

  • Nauda užsakovui. Naudojami nauji standartai, kurie suteikia pastatui patrauklumo ir inovatyvumo, taip pritraukiant daugiau investuotojų – nuomininkų. Lengva stebėti darbo eiga ir galutinio produkto išvaizdą, kol projektas yra vystomas. Sklandi komunikacija su kitais projekto dalyviais.
  • Nauda projektuotojams. Išbandomi naujieji standartai, kokybiškas bendradarbiavimas tarp kitų projekto dalių kūrėjų ir projekto dalyvių. Apskaičiuojami tikslūs kiekiai.
  • Nauda statybininkams,gamybininkams. Modelis kuriamas kartu tarp projektuotojų ir gamybininkų. Išvengiama klaidų statybvietėje, didesnis tikslumas.
01

Užsakovas

UAB „Šeškynės projektai“

03

Projekto plotas

4870 m²

02

Statybos kaina

-

04

Programinė įranga

Tekla Structures, GstarCAD, SOFiSTiK, IDEA StatiCa

Vytenis Razgūnas

PST projektai pardavimų atstovas

Vienas iš pagrindinių tikslų projektuojant naująjį PST biurų pastatą buvo užtikrinti maksimalų BIM technologijų panaudojimą techninio projekto rengimo stadijoje, taip pat sudaryti sąlygas tęstiniam BIM technologijų naudojimui darbo projekto rengimo stadijoje, statybos bei statinio naudojimo ir priežiūros etapuose. Pasirenkat techninio projekto projektuotojus didelis dėmesys buvo skiriamas jų gebėjimams dirbti su BIM technologijomis bei galimybėms sukurti kokybišką BIM turinį.

Kokias galimybes atveria BIM technologijos?